Clumsy Apprentice (125A) (125A) (Radiant Origins: Pantheon)
| Rarity: | Uncommon |
| Number: | 125A |
| Description: | On Enter: Deal 2 damage to your champion. Draw a card. |
| Card Type: | Ally |
| Card Subtype: | Mage;Human |
| Element: | Fire |
| Class: | Mage |
| Reserve Cost: | 2 |
| Power: | 1 |
| Life: | 1 |
| Flavor Text: | A mage, by all intents and purposes. However, you might want to keep her away from a wand. |
| Set: | Radiant Origins: Pantheon |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Clumsy Apprentice (125A) (125A) (Radiant Origins: Pantheon)
Clumsy Apprentice (125A) (125A) (Radiant Origins: Pantheon)
| Rarity: | Uncommon |
| Number: | 125A |
| Description: | On Enter: Deal 2 damage to your champion. Draw a card. |
| Card Type: | Ally |
| Card Subtype: | Mage;Human |
| Element: | Fire |
| Class: | Mage |
| Reserve Cost: | 2 |
| Power: | 1 |
| Life: | 1 |
| Flavor Text: | A mage, by all intents and purposes. However, you might want to keep her away from a wand. |
| Set: | Radiant Origins: Pantheon |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rarity: | Uncommon |
| Number: | 125A |
| Description: | On Enter: Deal 2 damage to your champion. Draw a card. |
| Card Type: | Ally |
| Card Subtype: | Mage;Human |
| Element: | Fire |
| Class: | Mage |
| Reserve Cost: | 2 |
| Power: | 1 |
| Life: | 1 |
| Flavor Text: | A mage, by all intents and purposes. However, you might want to keep her away from a wand. |
| Set: | Radiant Origins: Pantheon |









