Increasing Danger (136A) (136A) (Radiant Origins: Pantheon)
| Rarity: | Common |
| Number: | 136A |
| Description: | Draw a card. Each player draws a card into their memory. |
| Card Type: | Action |
| Card Subtype: | Mage;Spell |
| Element: | Fire |
| Class: | Mage |
| Reserve Cost: | 2 |
| Speed: | Slow |
| Flavor Text: | First, an ember. Then, a blaze. |
| Set: | Radiant Origins: Pantheon |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Increasing Danger (136A) (136A) (Radiant Origins: Pantheon)
Increasing Danger (136A) (136A) (Radiant Origins: Pantheon)
| Rarity: | Common |
| Number: | 136A |
| Description: | Draw a card. Each player draws a card into their memory. |
| Card Type: | Action |
| Card Subtype: | Mage;Spell |
| Element: | Fire |
| Class: | Mage |
| Reserve Cost: | 2 |
| Speed: | Slow |
| Flavor Text: | First, an ember. Then, a blaze. |
| Set: | Radiant Origins: Pantheon |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rarity: | Common |
| Number: | 136A |
| Description: | Draw a card. Each player draws a card into their memory. |
| Card Type: | Action |
| Card Subtype: | Mage;Spell |
| Element: | Fire |
| Class: | Mage |
| Reserve Cost: | 2 |
| Speed: | Slow |
| Flavor Text: | First, an ember. Then, a blaze. |
| Set: | Radiant Origins: Pantheon |









