Spirit of Fire (001A) (001A) (Radiant Origins: Pantheon)
| Rarity: | Common |
| Number: | 001A |
| Description: | On Enter: Draw seven cards. |
| Card Type: | Champion |
| Card Subtype: | Spirit |
| Element: | Fire |
| Class: | Spirit |
| Memory Cost: | 0 |
| Level: | 0 |
| Life: | 15 |
| Flavor Text: | Smoldering flames burn bright from within the soul, sparking a hunger for insight and destruction. |
| Set: | Radiant Origins: Pantheon |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Spirit of Fire (001A) (001A) (Radiant Origins: Pantheon)
Spirit of Fire (001A) (001A) (Radiant Origins: Pantheon)
| Rarity: | Common |
| Number: | 001A |
| Description: | On Enter: Draw seven cards. |
| Card Type: | Champion |
| Card Subtype: | Spirit |
| Element: | Fire |
| Class: | Spirit |
| Memory Cost: | 0 |
| Level: | 0 |
| Life: | 15 |
| Flavor Text: | Smoldering flames burn bright from within the soul, sparking a hunger for insight and destruction. |
| Set: | Radiant Origins: Pantheon |
Original: $0.99
-65%$0.99
$0.35Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rarity: | Common |
| Number: | 001A |
| Description: | On Enter: Draw seven cards. |
| Card Type: | Champion |
| Card Subtype: | Spirit |
| Element: | Fire |
| Class: | Spirit |
| Memory Cost: | 0 |
| Level: | 0 |
| Life: | 15 |
| Flavor Text: | Smoldering flames burn bright from within the soul, sparking a hunger for insight and destruction. |
| Set: | Radiant Origins: Pantheon |









